Home / šport / Cyklistika / Cyklistov ohrozoval neohľaduplný vodič, Martínez po ataku skončil v nemocnici so stratou pamäti

Cyklistov ohrozoval neohľaduplný vodič, Martínez po ataku skončil v nemocnici so stratou pamäti

PISTOIA 29. marca (WebNoviny.sk) – Kolumbijský cyklista Daniel Martínez (21) sa ocitol v nemocnici po incidente s motoristom počas tréningového kempu v Toskánsku. Pretekár tímu EF Education First-Drapac p/b Cannondale sa spoločne so svojimi tréningovými kolegami sťažovali na bezohľadnú jazdu jedného z motoristov neďaleko Montecatini Terme.

Ten potom vystúpil z auta a rozhodol sa s cyklistami porátať v štýle ručne-stručne. Martínez utrpel amnéziu v dôsledku silného úderu do hlavy, v nemocnici v meste Pistoia 30 km od Florencie podstúpi ešte ďalšie testy.

Nepamätá si predchádzajúce mesiace

Trénovali sme a to auto nás takmer zabilo. Protestovali sme a z neho sa stal šialenec. Vyšiel z auta a zaútočil na nás. Udrel ma do brady a kopol ma. Ďalšiemu z kolegov roztrhol peru a potom ufujazdil,“ cituje El Tiempo Daniela Martíneza. „Došlo k roztržke medzi motoristom a cyklistami,“ potvrdil Martínezov tréner Michele Bartoli pre Cyclingnews.

Odporúčame:
Sagan po famóznom triumfe na Gent-Wevelgem poskočil na druhé miesto rebríčka UCI World Tour

Neskôr sme spolu telefonovali. Daniel spoznal môj hlas, ale nepamätá si nič z niekoľkých predchádzajúcich mesiacov. Nespomína si na svoje dobré výkony na pretekoch Okolo Katalánska, ale ani na svoj prestup z tímu Wilier Triestina-Sella Italia do EF Education First-Drapac p/b Cannondale,“ doplnil Bartoli.

Vodič takmer zachytil skupinku cyklistov

Podľa portálu Cicloweb k incidentu došlo tak, že skupinku trénujúcich cyklistov takmer zachytil predbiehajúci automobil a keď sa Martínez ohradil voči bezohľadnej jazde, dotyčný vodič ho fyzicky napadol.

Martínez na nedávnych pretekoch Okolo Katalánska obsadil celkovú siedmu priečku, za víťazným Španielom Alejandrom Valverdem zaostal o 1:29 min. Úspešný bol aj vlani na pretekoch Okolo Turecka, kde celkovo finišoval na štvrtom mieste.

Viac k témam: cyklistika
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyklistov ohrozoval neohľaduplný vodič, Martínez po ataku skončil v nemocnici so stratou pamäti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peter Sagan nedokončil svoje prvé preteky po problémoch so srdcom, odjazdil iba niekoľko minút

Sagan by mal v budúcom týždni absolvovať cestné preteky Okolo Maďarska (8.- 12. 5.).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *