Home / Zdravie / Hygienici upozorňujú na škodlivý výživový doplnok, zložky môžu spôsobiť aj srdcový infarkt

Hygienici upozorňujú na škodlivý výživový doplnok, zložky môžu spôsobiť aj srdcový infarkt

BRATISLAVA 16. marca (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚZV) SR upozorňuje na škodlivý výživový doplnok Falcon Labs OXYBURNPRO, SEPERCLEN a SUPERDRIVE.

Ako agentúru SITA informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ, výrobok im nahlásili výstražným systémom pre potraviny a krmivá (RASFF) prostredníctvom oznámenia z Írska. Vo výrobku totiž našli nepovolené zložky methasterone a 1,3-dimethylamylamine (DMAA).

Food Safety Authority (FSA) v Írsku varuje, že 1,3-DMAA je stimulant, ktorý môže spôsobiť akútne dočasné zvýšenie krvného tlaku, čo môže viesť k dýchavičnosti, napätiu na hrudi a riziku srdcového infarktu alebo cerebrálneho krvácania.

Odporúčame:
Kontrolóri sťahujú z trhu liek Bondulc, ktorý sa používa na zníženie vysokého tlaku v oku

Methasterone je anabolicko-androgénny steroid, ktorý sa spája s mnohými prípadmi poškodenia pečene. ÚVZ odporúča spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili na miesto predaja.

Viac k témam: škodlivé výrobky, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na škodlivý výživový doplnok, zložky môžu spôsobiť aj srdcový infarkt © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bolesť hrdla je v jesenných mesiacoch pomerne bežná u detí aj dospelých. Ako ju liečiť?

Bolesť a nepríjemné pocity v hrdle sú často sprievodným javom popri iných príznakoch chorôb ako angína či chrípka. Ide o pomerne častý problém najmä u detí, ale vyskytuje sa aj u dospelých. O to rýchlejšie k nemu dochádza, keď má osoba oslabenú imunitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *