Home / SLOVENSKO / Vo veku 60 rokov zomrel exposlanec KDH Pavol Minárik, po dvoch mesiacoch podľahol zraneniam

Vo veku 60 rokov zomrel exposlanec KDH Pavol Minárik, po dvoch mesiacoch podľahol zraneniam

BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) – Bývalý poslanec NR SR a bývalý podpredseda KDH Pavol Minárik zomrel vo veku 60 rokov na následky dopravnej nehody. Agentúre SITA informáciu potvrdili viacerí jeho bývalý kolegovia z KDH.

O úmrtí informoval na sociálnej sieti bývalý podpredseda KDH a minister vnútra Vladimír Palko. Bývalého predsedu poslaneckého klubu KDH v januári zrazilo auto v bratislavskej Petržalke na Rusovskej ceste. Odvtedy Minárik ležal s ťažkými zraneniami v nemocnici na bratislavských Kramároch, ktorým podľahol.V národnej rade pôsobil ako poslanec Minárik v rokoch 2002 až 2010.

Odporúčame:
Všetky mocenské zmeny sa v našom štáte udiali legitímnym spôsobom, tvrdí Mesežnikov

Koncom februára 2008 z hnutia odišiel.Pavol Minárik pôsobil ako zástupca starostu mestskej časti Bratislava – Petržalka (1994-1998), následne pôsobil ako námestník primátora Bratislavy (1998-2002). Podpredsedom KDH bol v rokoch 1999-2003. Minárik bol aj predsedom Výboru NR SR pre kultúru (2006-2008). „V jeho osobe odchádza významná integrálna osobnosť slovenskej kresťanskodemokratickej politiky,“ uviedol Vladimír Palko na sociálnej sieti.

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Pavol Minárik
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo veku 60 rokov zomrel exposlanec KDH Pavol Minárik, po dvoch mesiacoch podľahol zraneniam © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Žilinka upozorňuje Pellegriniho na vládnu novelu zákona o ochrane oznamovateľov, je podľa neho protiústavná

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti Policajného zboru z radov príslušníkov Policajného zboru, ktorí ju momentálne požívajú, zanikne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *