Home / SVET / Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM

Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM

23.6.2024 (SITA.sk) – Ak by sa v Česku konali parlamentné voľby v júni tohto roka, podľa prieskumu spoločnosti STEM by v nich zvíťazilo opozičné hnutie ANO, ktoré by získalo 32,9 percenta hlasov.

Na druhom mieste by skončila vládna ODS, za ktorú by hlasovalo 14,8 percenta respondentov, a tretí by boli Piráti s podporou 8,7 percenta oslovených. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz, ktorý cituje prieskum spoločnosti STEM pre televíziu CNN Prima News.

Prieskum rátal s tým, že vo voľbách by jednotlivé strany kandidovali samostatne, čo aj podľa jeho autorov nie je príliš pravdepodobné. Nie je tak jasné, koľko hlasov by získala koalícia Spolu. Volieb by sa podľa prieskumu zúčastnilo 59 percent oprávnených voličov.

Viac k témam: české politické strany, volebné preferencie
Zdroj: SITA.sk – Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Predsedníčkou Európskej komisie sa opäť stala Ursula von der Leyenová. Sľúbila, že bude silným lídrom v čase kríz a polarizácie

Za nemeckú kresťanskú demokratku hlasovala väčšina 720-členného parlamentu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *