Home / SVET / Česko zasiahli opätovne silné búrky a hasiči absolvovali viac ako tisíc výjazdov

Česko zasiahli opätovne silné búrky a hasiči absolvovali viac ako tisíc výjazdov

22.6.2024 (SITA.sk) – Česko zasiahli v piatok večer a v sobotu v noci veľmi silné búrky, ktoré polámali stromy. Hasiči hlásili viac ako tisíc výjazdov, najviac zásahov mali v Juhomoravskom kraji. Hovorca českých hasičov Martin Kavka pre spravodajský web TN.cz povedal, že odčerpávať vodu museli aj z ciest.

Domy podľa Kavku búrky zásadne nepoškodili, krupobitie však na niektorých miestach rozbilo strechy. V Juhočeskom kraji podľa Českého hydrometeorologického ústavu padali až desaťcentimetrové krúpy.

V Juhomoravskom kraji zasahovala aj zdravotnícka záchranná služba, ktorú zavolali k požiaru domu spôsobenému bleskom v mestečku Olešnice v okrese Blansko. Udalosť sa však podľa hovorcu juhomoravských záchranárov Lukáša Dvořáčka zaobišla bez zranení.

Viac k témam: búrky v Česku, extrémne počasie v Česku, Silné búrky
Zdroj: SITA.sk – Česko zasiahli opätovne silné búrky a hasiči absolvovali viac ako tisíc výjazdov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Predsedníčkou Európskej komisie sa opäť stala Ursula von der Leyenová. Sľúbila, že bude silným lídrom v čase kríz a polarizácie

Za nemeckú kresťanskú demokratku hlasovala väčšina 720-členného parlamentu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *