Home / šport / Ostatné športy / Video: Houston vyrovnal rekordnú šnúru víťazstiev Bostonu, Warriors sa naštartovali „šnúrou“ 25:0

NEW YORK 7. marca (WebNoviny.sk) – Basketbalistom Oklahomy City nestačili ani výhoda domáceho prostredia a výborný výkon Russella Westbrooka na úspech proti Houstonu v utorkovom zápase NBA.

Thunder podľahli Rockets 112:122. Hviezdny Westbrook síce nazbieral 32 bodov, Carmelo Anthony pridal 23, ale hostia vďaka presnej streľbe nedali domácim šancu.

Rockets dosiahli 16. víťazstvo v sérii

Houston zužitkoval 17 z 33 pokusov spoza trojkového oblúka a nemilosrdne trestal fauly hráčov Oklahomy, keď premenil 29 z 34 trestných hodov. Najlepší strelec profiligy James Harden si pripísal 23 bodov, o dva menej ako Chris Paul, no pridal 11 asistencií.

„Máme skvelý útok. Súperi sa nás snažia pokrývať rôznymi spôsobmi, ale vždy dokážeme niečo vymyslieť. Dnes sme využili voľné pozície z diaľky,“ vysvetlil Harden. Rockets dosiahli 16. víťazstvo v sérii, vyrovnali tohtosezónne maximum Bostonu a ťahajú druhú najdlhšiu šnúru v histórii organizácie.

Piaty triumf Toronta za sebou

Líder Východnej konferencie Toronto nezaváhal ani v piatom zápase po sebe, na vlastnej palubovke si poradil s Atlantou 106:90.

Hawks boli domácim vyrovnaným súperom tri štvrtiny duelu, v záverečnej 12-minútovke však Raptors šestnásťbodovou sériou rozhodli o osude stretnutia. „Vždy, keď dostaneme príležitosť hrať svoju hru, sme najlepší. Tentokrát sa nám to podarilo až v závere,“ uviedol najlepší strelec zápasu, 25-bodový DeMar De Rozan.

Úradujúci šampióni Golden State v úvode duelu s Brooklynom prehrávali 10:14, potom však „sfúkli“ hostí sériou 25:0 a položili základ svojho úspechu.

Nets síce odpovedali v druhej štvrtine, ktorú ovládli o 21 bodov, v druhom polčase však postupne stratili dych a napokon podľahli 101:114. Kľúčovým hráčom domácich bol Stephen Curry s 34 bodmi. Brooklyn utrpel štvrtý nezdar po sebe, naopak, Warriors nenašli premožiteľa v šiestom dueli v sérii.

Darilo sa aj českému basketbalistovi Tomášovi Satoranskému, ktorý sa prebojoval do základnej zostavy Washingtonu a svojmu tímu pomohol 19 bodmi k víťazstvu nad Miami 117:113 po predĺžení.

Sumáre NBA

utorok

Charlotte – Philadelphia 114:128 (29:32, 30:39, 32:30, 23:27)
Najviac bodov: D. Howard 30, Graham a Batum (10 asistencií) po 12 – Covington 22 (5 trojok), Šarič 19, Embiid 18

Toronto – Atlanta 106:90 (27:28, 23:23, 26:26, 30:13)
Najviac bodov: DeRozan 25, Valančiunas 15, Miles 14 – Bazemore, Collins po 14, Dedmon 12 (10 doskokov)

Washington – Miami 117:113 po predĺž. (31:26, 28:24, 27:30, 19:25 – 12:8)
Najviac bodov: Bradley Beal 30 (6 trojok), Satoranský 19, Marfkieff Morris 16 (13 doskokov) – Wade 22, T. Johnson 21, Dragič a Richardson po 16

Oklahoma City – Houston 112:122 (24:26, 21:28, 29:33, 38:35)
Najviac bodov: Westbrook 32, Anthony 23, P. George 17 – C. Paul 25 (5 trojok), Harden 23 (11 asistencií), Ariza 15

Dallas – Denver 118:107 (29:25, 29:37, 38:23, 22:22)
Najviac bodov: Ferrell 24 (6 trojok), D. Smith 18 (11 asistencií), Nowitzki 17 (5 trojok) – Chandler 21, Barton 16, Millsap 12

Portland – New York 111:87 (35:28, 22:24, 30:19, 24:16)
Najviac bodov: Lillard 37 (8 trojok), McCollum 19 (5 trojok), Napier 12 – Hardaway 29, Kanter 18 (11 doskokov), Michael Beasley 16

Golden State – Brooklyn 114:101 (35:19, 13:34, 38:27, 28:21)
Najviac bodov: Stephen Curry 34 (6 trojok), Durant 19, K. Thompson 18 – Russell 22, Carroll 19, Dinwiddie 13

Los Angeles Clippers – New Orleans 116:121 (27:35, 25:32, 30:30, 34:24)
Najviac bodov: T. Harris (11 doskokov) a L. Williams (11 asistencií) po 27, Harrell 26 – A. Davis 41 (10 doskokov), Jrue Holiday 19, Rondo a Mirotič po 13

Viac k témam: basketbal, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Houston vyrovnal rekordnú šnúru víťazstiev Bostonu, Warriors sa naštartovali „šnúrou“ 25:0 © SITA Všetky práva vyhradené.