Home / SVET / Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom

Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom

18.6.2024 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládnych politikov, aby nevyužívali vládny špeciál ako súkromnú letku. Konkrétne má ísť o podpredsedov parlamentu Andreja Danka a Petra Žigu, ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a ministra práce Erika Tomáša, ktorí podľa hnutia zneužili vládny špeciál na súkromné účely.

Použiť vládny špeciál na odvoz do Nemecka na futbalový zápas Slovenska považuje KDH za papalášizmus najhrubšieho zrna a žiada vládnych predstaviteľov, aby si priznali chybu a všetky náklady v súvislosti s letom do Nemecka uhradili,“ uviedlo v utorok hnutie.

Podobný prípad sa stal v posledný deň roka 2019, keď Peter Pellegrini odletel vládnym špeciálom na vystúpenie slovenského tenoristu s Dráždňanskou operou, vrátil sa na druhý deň.

Náklady, ktoré vznikli leteckému útvaru ministerstva, teda ubytovanie posádky, palivo, letiskové poplatky, ako aj iné, boli vyčíslené na 9 904 eur. Prezident Andrej Kiska v minulosti lietal vládnym špeciálom do Popradu za rodinou.

Viac k témam: Bývalý prezident, Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Minister vnútra SR, Predseda NR SR, Predseda SNS, Prezident SR, Vládny špeciál
Zdroj: SITA.sk – Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Progresívci podporili za predsedníčku Európskej komisie von der Leyenovú, KDH očakáva od nej splnenie požiadaviek

Členovia Európskeho parlamentu opätovne zvolili do funkcie predsedníčky Európskej komisie Ursulu von der Leyen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *