Home / SVET / Slovenskí policajti budú aj toto leto pomáhať turistom v Chorvátsku

Slovenskí policajti budú aj toto leto pomáhať turistom v Chorvátsku

15.6.2024 (SITA.sk) – Slovenskí policajti budú aj tento rok pomáhať turistom počas letných prázdnin v Chorvátsku. Slovensko celkovo vyšle tento rok osem policajtov. Uviedol to Roman Hájek, hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) s tým, že táto vzájomná policajná spolupráca trvá už od roku 2008.

Policajné spoločné chorvátsko–slovenské hliadky budú aktívne v dvoch intervaloch. Prvý interval bude v júli a druhý v auguste.

V každom intervale budú pôsobiť štyria policajti. Z toho dvaja budú v teritóriu Splitsko-Dalmatínskeho riaditeľstva a dvaja v teritóriu Prímorsko-Goranského policajného riaditeľstva. Slovenskí policajti budú ľahko rozpoznateľní vo svojich uniformách a s označenými policajnými vozidlami.

Ich hlavnou úlohou bude spolupráca s miestnou políciou a pomoc slovenským turistom najmä pri situáciách, ako sú dopravné nehody s účasťou slovenských turistov, nesprávne parkovanie a odťahovanie vozidiel, strata a krádež cestovných dokladov, vodičských oprávnení a financií, narušovanie verejného poriadku, najmä pod vplyvom alkoholu, asistencia pri zadržaní slovenských občanov za trestné činy alebo priestupky, pátranie po stratených alebo nezvestných osobách a pomoc v nemocnici pri ohrození života maloletých,“ spresnil Hájek.

Hovorca Prezídia PZ tiež dodal, že chorvátski policajti každoročne vyjadrujú veľkú spokojnosť s touto spoluprácou, ktorá im umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie riešenie problémov počas letnej turistickej sezóny. Táto úzka spolupráca je prospešná pre bezpečnosť turistov aj miestnych občanov.

Slovenskí policajti budú pôsobiť v nasledovných oblastiach:

Oblasť Primorsko-Goranská pre lokality, Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska. Kontakt pre Slovákov na telefónnom čísle +421 908 723 525.

Oblasť Splitsko-Dalmatínska pre lokality, Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska. Kontakt pre Slovákov na telefónnom čísle +421 908 723 526.

Viac k témam: Cestovné doklady, Dopravné nehody, Policajti, priestupky, Spolupráca, Turisti
Zdroj: SITA.sk – Slovenskí policajti budú aj toto leto pomáhať turistom v Chorvátsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Progresívci podporili za predsedníčku Európskej komisie von der Leyenovú, KDH očakáva od nej splnenie požiadaviek

Členovia Európskeho parlamentu opätovne zvolili do funkcie predsedníčky Európskej komisie Ursulu von der Leyen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *