Home / SVET / Osem krajín Európskej únie požaduje obmedzenie pohybu ruských diplomatov v rámci bloku

Osem krajín Európskej únie požaduje obmedzenie pohybu ruských diplomatov v rámci bloku

13.6.2024 (SITA.sk) – Osem ministrov zahraničných vecí Európskej únie vyzvalo Európsku úniu, aby zakázala ruským diplomatom voľný pohyb po celom bloku a obmedzila ich na krajiny, kde sú akreditovaní. Referuje o tom web news.sky.com.

V liste šéfovi európskej diplomacie Josepovi Borrellovi ministri uviedli: „Voľný pohyb držiteľov ruských diplomatických a služobných pasov, ktorí sú akreditovaní v jednom hostiteľskom štáte, v celom schengenskom priestore uľahčuje zhubné aktivity.“

Ministri uviedli, že spravodajstvo, propaganda „alebo dokonca príprava sabotážnych činov sú hlavnou náplňou práce veľkého počtu ruských ‚diplomatov‘ v EÚ“.

V liste, ktorý podpísali ministri z Česka, Dánska, Estónska, Holandska, Litvy, Lotyšska, Poľska a Rumunska, sa uvádza, že „toto opatrenie výrazne zúži operačný priestor pre ruských agentov“.

Viac k témam: Ruská propaganda, ruskí agenti
Zdroj: SITA.sk – Osem krajín Európskej únie požaduje obmedzenie pohybu ruských diplomatov v rámci bloku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Predsedníčkou Európskej komisie sa opäť stala Ursula von der Leyenová. Sľúbila, že bude silným lídrom v čase kríz a polarizácie

Za nemeckú kresťanskú demokratku hlasovala väčšina 720-členného parlamentu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *