Home / EKONOMIKA / Úrady práce pomáhajú občanom už 20 rokov, finančnú podporu poskytujú prostredníctvom najrôznejších dávok (video)

Úrady práce pomáhajú občanom už 20 rokov, finančnú podporu poskytujú prostredníctvom najrôznejších dávok (video)

13.6.2024 (SITA.sk) – Úrady práce pomáhajú občanom v rôznych životných situáciách už 20 rokov. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVaR) a jeho úrady poskytujú už dve desaťročia pomoc a podporu občanom Slovenska.

V rámci sociálneho systému krajiny za nimi stoja už od narodenia až po dôchodok, pri prvých krokoch na trhu práce, ako aj v náročných situáciách. V oblasti zamestnanosti poskytujú ÚPSVaR a úrady komplexné poradenské služby a finančnú podporu na zlepšenie postavenia uchádzačov o zamestnanie.

Okrúhle jubileum

Pri príležitosti okrúhleho jubilea generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu Peter Ormandy pripomenul, že ÚPSVaR prešiel za posledné dve desaťročia výrazným vývojom.

Stali sme sa pevnou súčasťou spoločnosti, máme nenahraditeľné miesto pri udržiavaní sociálnej a ekonomickej rovnováhy a zavádzaní podporných nástrojov do praxe. Za tým všetkým je vytrvalá a náročná práca tisícov terajších a bývalých zamestnancov,“ dodal Ormandy.

Za 20 rokov ÚPSVaR riadilo sedem generálnych riaditeľov vrátane súčasného Petra Ormandyho. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš im poďakoval za ich prínos.

Sociálna podpora

Portál sluzbyzamestnanosti.gov.sk, ktorý je v zriadení ústredia práce, prináša aktuálnu ponuku pracovných príležitostí a taktiež umožňuje zamestnávateľom podávať ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.

Sociálna podpora ÚPSVaR zahŕňa vyplácanie rôznych dávok, príspevkov a dotácií. V roku 2023 poskytli rodinám rodičovské príspevky vo výške viac ako 659 miliónov eur a prídavky na dieťa vo výške viac ako 786 a pol milióna eur, čím podporili takmer 700-tisíc poberateľov.

Pomoc v hmotnej núdzi dosiahla celkovú výšku presahujúcu 127 miliónov eur. V 68 centrách pre deti a rodiny, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti úradu práce, sa profesionáli starajú o tisíce odkázaných maloletých detí a mladých dospelých.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Trh práce, Úrad práce
Zdroj: SITA.sk – Úrady práce pomáhajú občanom už 20 rokov, finančnú podporu poskytujú prostredníctvom najrôznejších dávok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kamenický má pre odborárov z KOZ jasný odkaz, ministerstvo financií stojí pred nutnosťou bezprecedentnej konsolidácie

Ministerstvo zdôraznilo, že sa snaží spolu s predstaviteľmi odborov nájsť dohodu na téme odmeňovania dotknutých zamestnancov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *