Home / SLOVENSKO / Poslanci urobili dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry, Čaputová ocenila prijatie uznesenia

Poslanci urobili dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry, Čaputová ocenila prijatie uznesenia

21.5.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová oceňuje prijatie uznesenia, ktorým v utorok Národná rada SR odsúdila atentát na premiéra Roberta Fica. Poslankyne a poslanci podľa nej prijatím tohto uznesenia urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Oceňujem, že prijatie uznesenia podporili všetci prítomní poslanci. Je dôležité, aby v takýchto krokoch naďalej pokračovali aj ďalší aktéri verejného a spoločenského života a spoločne tak prispeli k zníženiu napätia v spoločnosti,“ uviedla Čaputová vo svojom stanovisku.

Ako ďalej dodala, uplynulé dni boli pre Slovensko mimoriadne náročné. O to viac si váži, že lídrom parlamentných strán sa v tejto zložitej situácii podarilo prekonať rozdiely a nájsť spoločnú cestu.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Uznesenie
Zdroj: SITA.sk – Poslanci urobili dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry, Čaputová ocenila prijatie uznesenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci schválili novelu zákona o azyle. Upravili podporu ubytovania odídencov z Ukrajiny či zmeny v evidencii detí v školskej dochádzke

Podľa novej právnej úpravy bude môcť byť v azylovom zariadení ubytovaný odídenec najviac 120 dní od prvého poskytnutia dočasného útočiska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *