Home / SLOVENSKO / Eurovoľby by vyhralo Progresívne Slovensko, nasledujú strany Smer a Hlas

Eurovoľby by vyhralo Progresívne Slovensko, nasledujú strany Smer a Hlas

21.5.2024 (SITA.sk) – Ak by sa konali voľby do Európskeho parlamentu v utorok, najviac mandátov by získalo hnutie Progresívne Slovensko (PS).

Kandidátov za PS by v eurovoľbách volilo 25,6 percenta voličov a PS by získalo štyri mandáty. Vyplynulo to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu Joj 24. Agentúra vykonávala prieskum od 7. do 14. mája na vzorke 1 000 respondentov.

Prieskum ďalej ukázal, že na druhom mieste by v eurovoľbách skončil Smer-SD so 17,6 percentami hlasov. Smer by tak v europarlamente získal tri mandáty. Rovnako ako Smer-SD, tri mandáty by získala aj strana Hlas-SD, ktorú by volilo 14,4 percenta voličov. Dva mandáty by získalo hnutie Republika, ktoré by volilo 8,5 percenta opýtaných.

Po jednom mandáte by získalo Kresťanskodemokratické hnutie (7 %), strana Sloboda a solidarita (6,7 %) a Slovenská národná strana (5,2 %). Zvyšné kandidujúce strany by sa do Európskeho parlamentu nedostali.

Viac k témam: Prieskum, Prieskum agentúry AKO, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Eurovoľby by vyhralo Progresívne Slovensko, nasledujú strany Smer a Hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *