Home / SLOVENSKO / Šéfka českého parlamentu a predsedníčka europarlamentu odsúdili streľbu na slovenského premiéra

Šéfka českého parlamentu a predsedníčka europarlamentu odsúdili streľbu na slovenského premiéra

15.5.2024 (SITA.sk) – Akúkoľvek formu politicky motivovaného násilia označila v súvislosti so streľbou na slovenského premiéra v Handlovej predsedníčka českej Poslaneckej snemovne Markéta Pekarová Adamová za úplne neprijateľnú.

Robertovi Ficovi prajem skoré uzdravenie bez trvalých následkov,“ uviedla Pekarová Adamová. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Je to hrozný čin, ktorý nie je ničím ospravedlniteľný. Je to niečo nepredstaviteľné a samozrejme verím, že to pre pána premiéra nebude mať fatálne následky. Mali by sme urobiť všetko pre to, aby sa nič podobné už nestalo,“ vyjadril sa pre TN.cz predseda českého Senátu Miloš Vystrčil. Šok z útoku na slovenského premiéra na sociálnej sieti X vyjadrila aj predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová.

„V mene europarlamentu dôrazne odsudzujem tento násilný čin. V tejto ťažkej chvíli som v mysli s ním a jeho rodinou,“ dodala.

Viac k témam: Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Šéfka českého parlamentu a predsedníčka europarlamentu odsúdili streľbu na slovenského premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *