Home / SLOVENSKO / Inštitút ľudských práv odsudzuje zneužívanie útoku na Fica na obviňovanie sa politikov a šírenie nepodložených tvrdení

Inštitút ľudských práv odsudzuje zneužívanie útoku na Fica na obviňovanie sa politikov a šírenie nepodložených tvrdení

15.5.2024 (SITA.sk) – Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv (IĽP) odsúdila útok na premiéra Róberta Fica, ku ktorému došlo v stredu popoludní po rokovaní vlády v Handlovej.

Zároveň ostro odsudzujeme nenávistné a dehumanizujúce prejavy na sociálnych sieťach, ako aj zneužívanie tejto tragédie zo strany niektorých politikov a političiek na obviňovanie názorových oponentov a šírenie nepodložených tvrdení,” povedal riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher.

Vyzval všetkých, komu záleží na demokracii, aby zachovali rozvahu a prejavili súdržnosť. To je podľa neho najsprávnejšia reakcia na takýto ohavný čin.

Násilie voči demokraticky zvolenému lídrovi je útokom na demokraciu, to si musíme uvedomiť nezávisle od toho, či s Róbertom Ficom politicky súhlasíme, alebo nie. Inak hrozí destabilizácia našej krajiny,” dodal v stanovisku Weisenbacher.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Inštitút ľudských práv odsudzuje zneužívanie útoku na Fica na obviňovanie sa politikov a šírenie nepodložených tvrdení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Atentát na premiéra je podľa Šimečku útokom na demokraciu, na jej prežitie je však potrebná silná opozícia (video)

V tejto súvislosti doplnil, že PS bude naďalej robiť aktívnu, dôraznú, ale aj slušnú a vecnú opozičnú politiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *