Home / SLOVENSKO / Hrubala končí ako predseda Špecializovaného trestného súdu, funkcie sa vzdal po rozhovore s ministrom Suskom

Hrubala končí ako predseda Špecializovaného trestného súdu, funkcie sa vzdal po rozhovore s ministrom Suskom

15.5.2024 (SITA.sk) – Ján Hrubala končí vo funkcii predsedu Špecializovaného trestného súdu. Ako uviedol v stanovisku, v utorok 14. mája si ho predvolal minister spravodlivosti Boris Susko a tlmočil mu výhrady voči jeho postupu v rámci disciplinárnej veci sudcu ŠTS Michala Trubana týkajúceho sa zisťovania rozsahu „policajných informácií“ o sudcovi.

Podľa jeho názoru ide o nedostatok v mojej práci a o pochybenie, ktoré je dôvodom na moje odvolanie z funkcie predsedu súdu,“ uviedol Hrubala.

Dodal, že nesúhlasí s takýmto názorom a v zhode s väčšinou disciplinárneho senátu rozhodujúceho predmetnú vec si myslí, že v danej situácii predseda súdu mal aj takéto možnosti skúmania integrity sudcu a intenzita kontaktov dôvodiacich ním namietanú zaujatosť sudcu mala a mohla byť predmetom prieskumu štatutárneho orgánu súdu.

Pokiaľ však ide o ministrov názor naďalej so mnou vo funkcii predsedu súdu nespolupracovať, akceptoval som ho. V rámci výkonu štátnej správy súdov by spolupráca mala byť založená na dôvere, a ak neexistuje, je viacero spôsobov ukončenia takejto spolupráce. Jedným z nich je vzdanie sa funkcie predsedu súdu a takýto krok som učinil,“ vyhlásil Hrubala.

Hrubala doplnil, že odchádza s pocitom dobre vykonanej práce a jeho nástupca, respektíve nástupkyňa „zdedí“ personálne zastabilizované pracovisko s normálnou pracovnou atmosférou a sudcami respektíve sudkyňami, ktorí vedia, v čom práca sudcu spočíva.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR
Zdroj: SITA.sk – Hrubala končí ako predseda Špecializovaného trestného súdu, funkcie sa vzdal po rozhovore s ministrom Suskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *