nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Gádžo zabil cigána! Spravodlivý trest ho neminie

Gádžo zabil cigána! Spravodlivý trest ho neminie

Brutálny útok sa odohral minulú sobotu v Žiline. Až teraz vychádzajú najavo podrobnosti tohto brutálneho činu.

Róm (Cigán) Boris nastúpil na železničnej stanici do trolejbusu. Podľa očitých svedkov, ktorých polícia vypočula, Roman (Gádža) zaútočil na Borisa Mušuka kopancami a z trolejbusu ho vykopol na zastávku. Rodina Róma Borisa Mušuka si musela na pohreb požičať 1 000 €. „Zabil ho preto, lebo je Cigán!”. Povedala svedkyňa, ktorá bola údajne v trolejbuse a býva kúsok od nás. Hneď, keď Borka pochováme, idem to oznámiť na políciu. Gádžo údajne začal doňho kopať a kričal: „Ty cigánsky závodský bezdomovec!“ tvrdí sestra nebohého Erika a úpenlivo plače.

Útočník údajne vykopol obeť z trolejbusu, kde hlavou narazila do lavičky na zastávke.

Nebohý Boris bol Róm (prezývali ho aj Cigán Borisko), ktorý podľa rodiny vraj celý život pracoval a súdom mu boli pridelení dvaja synovia, ktorých matka však Rómka nebola.  Polícia obvinila zo zabitia a výtržníctva Romana.

„Ak niečo zaváňa trestnou činnosťou rasovo motivovaného charakteru, policajt nemôže podceniť takúto skutočnosť,“ uviedol splnomocnenec vlády pre rómsku problematiku Peter Pollák, ktorý sa o prípad zaujíma. 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerke Kolíkovej je ľúto, že Letanovská odišla zo strany Za ľudí

Mária Kolíková si váži podporu, ktorú jej Letanovská vyjadrila v nadväznosti na nezmyselné útoky voči nej a jej najbližším.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *