Home / SLOVENSKO / Fico a Kaliňák viedli dialóg s predstaviteľmi novinárskych organizácií o vražde novinára Kuciaka

Fico a Kaliňák viedli dialóg s predstaviteľmi novinárskych organizácií o vražde novinára Kuciaka

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico oceňuje konštruktívny dialóg s predstaviteľmi zahraničných novinárskych organizácií, ktorý sa týkal vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky.

Odporúčame:
Fico obvinil opozíciu, že ju nezaujímajú páchatelia dvojnásobnej vraždy, ale vytĺkanie politického kapitálu

Zároveň mu je ale ľúto dezinterpretácie obsahu dnešného stretnutia. „Na stretnutí nezaznela výzva na ospravedlnenie sa novinárom za niektoré výroky z minulosti na ich adresu. Rokovanie sa týkalo informácií o krokoch príslušných orgánov s cieľom objasniť tragédiu. Zároveň predseda vlády SR požiadal novinárske organizácie o akúkoľvek pomoc pri spoločnom úsilí vypátrať páchateľov,“ informoval agentúru SITA tlačový a informačný odbor úradu vlády v stanovisku.

Predstavitelia medzinárodných organizácií – generálny riaditeľ Reportérov bez hraníc Christopher Deloire, reprezentant pre slobodu médií OBSE Harlem Désir a zástupkyňa Európskeho centra pre slobodu v tlači a médiách Flutura Kusari sa dnes stretli s premiérom Robertom Ficom a ministrom vnútra Robertom Kaliňákom na úrade vlády.

Odporúčame:
SIS si uvedomuje záujem verejnosti a médií o vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky

Informovali ich o všetkých krokoch, ktoré vláda doteraz urobila pre úspešné objasnenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Robert Kaliňák tiež uviedol, že polícia spolupracuje so zahraničnými expertmi.

Viac k témam: Ján Kuciak, Robert Fico, Robert Kaliňák, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico a Kaliňák viedli dialóg s predstaviteľmi novinárskych organizácií o vražde novinára Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *