Home / SVET / Rusi zvyšujú počet útokov pri ukrajinskej Novopavlivke, podľa britských analytikov však nenapredujú

Rusi zvyšujú počet útokov pri ukrajinskej Novopavlivke, podľa britských analytikov však nenapredujú

4.4.2024 (SITA.sk) – Rusko zvýšilo počet útokov v smere na Novopavlivku v Zaporižžskej oblasti, kde nebolo úspešné. Celkovo sa však v marci počet útokov pozdĺž frontovej línie znížil. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V novopavlivskom smere sa v marci odohralo až 38 % všetkých ruských útokov. „Napriek tomuto úsiliu Rusko nedosiahlo výrazný pokrok v tejto oblasti a pokračuje v boji o malé osady vrátane Novomychajlivky, Heorhijivky a Urožajného,“ uvádza sa v správe.

Britskí analytici zároveň poznamenávajú, že v marci tohto roka sa počet ruských útokov na frontovej línii znížil o 9 % v porovnaní s predošlým mesiacom. Vo februári tvorili útoky na Avdijivku až tretinu všetkých ruských pokusov o ofenzívu. V marci však v tejto oblasti klesol počet útokov o približne 75 %.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rusi zvyšujú počet útokov pri ukrajinskej Novopavlivke, podľa britských analytikov však nenapredujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Časiv Jar útočí viac ako dvadsaťtisíc ruských vojakov, mesto je nateraz plne pod kontrolou Ukrajincov

Ruskí vojaci sústreďujú svoje úsilie na Časiv Jar, ktorý považujú za kľúčový pre ďalší postup smerom ku Kosťantynivke, Kramatorsku a Sloviansku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *