Home / SVET / Rakúsko vyčlení na humanitárnu pomoc Ukrajine dva milióny eur, bezpečnosť krajiny v Európe závisí od stability jej susedov, povedal Nehammer

Rakúsko vyčlení na humanitárnu pomoc Ukrajine dva milióny eur, bezpečnosť krajiny v Európe závisí od stability jej susedov, povedal Nehammer

4.4.2024 (SITA.sk) – Rakúsko poskytne Ukrajine humanitárnu pomoc v hodnote dvoch miliónov eur. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent s odvolaním sa na rakúske ministerstvo zahraničia. Suma pre Ukrajinu je súčasťou širšieho balíka z rezortného fondu pre zahraničné katastrofy na podporu humanitárnej pomoci v subsaharskej Afrike, na Blízkom východe a v Afganistane.

Peniaze dostanú rakúske humanitárne organizácie, ktoré pomáhajú v daných krajinách v teréne, vyjadrilo sa ministerstvo zahraničia vo Viedni.

Naša bezpečnosť v Európe závisí vo veľkej miere aj od bezpečnosti a stability našich susedov,“ vyjadril sa rakúsky kancelár Karl Nehammer.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lokálna pomoc v krízových regiónoch podľa neho „pomáha dvoma spôsobmi: na jednej strane je dôležité zlepšiť miestnu životnú situáciu a zmierňovať ľudské utrpenie a na druhej strane pomáha obmedzovať nelegálnu migráciu do Rakúska a Európy“.

Viedeň odsúdila ruskú agresiu proti Ukrajine a poskytla Kyjevu ekonomickú a humanitárnu pomoc, ale odmieta poskytnúť smrteľnú vojenskú pomoc, keďže vedie politiku neutrality.

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Rakúsky kancelár
Zdroj: SITA.sk – Rakúsko vyčlení na humanitárnu pomoc Ukrajine dva milióny eur, bezpečnosť krajiny v Európe závisí od stability jej susedov, povedal Nehammer © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Časiv Jar útočí viac ako dvadsaťtisíc ruských vojakov, mesto je nateraz plne pod kontrolou Ukrajincov

Ruskí vojaci sústreďujú svoje úsilie na Časiv Jar, ktorý považujú za kľúčový pre ďalší postup smerom ku Kosťantynivke, Kramatorsku a Sloviansku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *