Home / SVET / Ruské dezinformácie o ofenzíve na Charkov sú podľa Ukrajincov psychologickou operáciou

Ruské dezinformácie o ofenzíve na Charkov sú podľa Ukrajincov psychologickou operáciou

3.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda nespozorovala vytváranie žiadnych ruských úderných skupín pre opakované útoky proti Ukrajine.

Šírením dezinformácií o „ofenzíve na Charkiv“ sa Rusi snažia na Ukrajine zasiať paniku, uviedol predstaviteľ ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská Pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jusov poznamenal, že okrem psychologickej operácie o „Putinových úmysloch zmocniť sa Charkiva“ využívajú Rusi aj iné témy na destabilizáciu vnútornej situácie na Ukrajine. Dodal, že ukrajinské vojenské vedenie pripravuje rôzne plány na to, ako Rusom čeliť.

Nezávislý ruský portál Meduza, ktorého redakcia sídli v Lotyšsku, s odvolaním sa na zdroje blízke Kremľu uviedol, že ruská „politická elita“ nevylučuje možnú snahu Ruska a jeho vodcu Vladimira Putina o dobytie Charkiva.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské dezinformácie o ofenzíve na Charkov sú podľa Ukrajincov psychologickou operáciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Časiv Jar útočí viac ako dvadsaťtisíc ruských vojakov, mesto je nateraz plne pod kontrolou Ukrajincov

Ruskí vojaci sústreďujú svoje úsilie na Časiv Jar, ktorý považujú za kľúčový pre ďalší postup smerom ku Kosťantynivke, Kramatorsku a Sloviansku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *