Home / SLOVENSKO / Ukrajina znížila vekovú hranicu povolania do armády o dva roky, Zelenskyj nad podpisom zákona dlho váhal

Ukrajina znížila vekovú hranicu povolania do armády o dva roky, Zelenskyj nad podpisom zákona dlho váhal

3.4.2024 (SITA.sk) – Ukrajina znížila vekovú hranicu povolania do armády z 27 na 25 rokov v snahe doplniť svoje vyčerpané vojenské stavy po viac ako dvoch rokoch vojny.

Nový mobilizačný zákon vstúpil do platnosti v stredu deň po tom, ako ho podpísal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinský parlament ho schválil ešte minulý rok.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hneď nie je jasné, prečo Zelenskému trvalo tak dlho, kým toto opatrenie podpísal. Verejne sa k tomu nevyjadril a ukrajinskí predstavitelia neuviedli, koľko nových vojakov Kyjev plánuje povolať do armády a pre aké jednotky.

Povolávanie do armády je na Ukrajine už dlhé mesiace citlivou záležitosťou v súvislosti s narastajúcim nedostatkom pechoty a vážnym nedostatkom munície, čo Rusku umožnilo prevziať iniciatívu na bojisku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí vojaci
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina znížila vekovú hranicu povolania do armády o dva roky, Zelenskyj nad podpisom zákona dlho váhal © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na muníciu pre Ukrajinu sa vyzbieralo už viac ako 3,5 milióna eur. O slovenskej zbierke píšu aj zahraničné médiá

Zbierka na múniciu pre Ukrajinu bude aj naďalej pokračovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *