Home / SLOVENSKO / Veterné počasie zamestnalo hasičov v Žilinskom kraji, zasahovali celkom 41-krát

Veterné počasie zamestnalo hasičov v Žilinskom kraji, zasahovali celkom 41-krát

2.4.2024 (SITA.sk) – Spolu 41 zásahov profesionálnych a dobrovoľných hasičov si v Žilinskom kraji vyžiadalo prvoaprílové nepriaznivé počasie spojené so silným vetrom. Podľa Márie Pohankovej Zahatlanovej z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline celkom zasahovalo 54 profesionálnych a 57 dobrovoľných hasičov a bolo nasadených 31 kusov hasičskej techniky.

Až deväťkrát zasahovali príslušníci žilinského Okresného riaditeľstva HaZZ z hasičských staníc v Žiline, Bytči, Terchovej a Rajci, päť zásahov majú na konte príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Dolnom Kubíne.

„Hasiči odstraňovali predovšetkým spadnuté stromy z vozoviek, stromy spadnuté na budovy, upevňovali odtrhnuté strechy, strešné krytiny a odkvapové rúry,“ priblížila prácu hasičov Pohanková Zahatlanová.

V akcii boli aj dobrovoľní hasiči z obcí Habovka, Brezovica, Suchá Hora, Lietava, Partizánska Ľupča, Nová Bystrica, Breza, Poluvsie, Vitanová, Turčianske Jaseno a Blatnica a žilinských mestských častí Bytčica a Trnové.

Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, Hasiči, Počasie, Silný vietor, zásahy
Zdroj: SITA.sk – Veterné počasie zamestnalo hasičov v Žilinskom kraji, zasahovali celkom 41-krát © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Košiciach sa stala vážna dopravná nehoda, zranilo sa osem ľudí (foto)

Dve osoby, ktoré boli vo vozidle značky VW Bora, utrpeli ťažké zranenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *