Home / SLOVENSKO / Je možné zažiť budúcnosť? V prípade vzdelávania skúste Futurum

Je možné zažiť budúcnosť? V prípade vzdelávania skúste Futurum

1.4.2024 (SITA.sk) – Súkromná základná škola Futurum sídli v centre Košíc a nachádza sa pod jednou strechou s bilingválnym a IT gymnáziom.

„Naším cieľom je byť modernou školou, ktorá a umožniť deťom rásť nielen vo vedomostiach, ale aj v skúsenostiach a ľudskosti. Žiakov a študentov vedieme k rozvíjaniu nevyhnutných zručností ako: komunikácia, prezentácia, zvládanie konfliktov či ich riešenie. Každé nadanie si zaslúži rozvíjanie. Sme tu pre budúceho vedca, umelca, technika aj športovca. Ponúkame vzdelávanie, ktoré dáva dostatok priestoru na posilňovanie nadania. Rešpektujeme osobnosť každého jedného žiaka či študenta a podporujeme jeho tvorivosť i originalitu. Jednoducho ich pripravujeme na život vo svete, ktorý sa veľmi rýchlo mení,“ približuje ciele školy vo vzdelávaní riaditeľka a zástupkyňa zriaďovateľa PaedDr. Lenka Takáčová.

Lego Education Spike

Pridanou hodnotou pre žiakov je výučba cudzieho jazyka. Dnes je samozrejmosťou na každej škole, ale v škole Futurum je trochu iná.

„Sme základnou školou so šiestimi hodinami angličtiny týždenne a našou pridanou hodnotou pre žiakov je ďalších šesť vyučovacích hodín konverzácie v rámci školského klubu so zahraničnými lektormi. V Košiciach sme jedinou základnou školou so slovenským kurikulom s tak vysokou dotáciou hodín anglického jazyka, naviac so zahraničnými lektormi,“ vysvetľuje Lenka Takáčová.

Okrem výrazne inej výučby angličtiny môžu deti na škole rozvíjať aj ďalšie zručnosti. Už od prvého ročníka sa stretávajú v krúžku základnej pohybovej prípravy, konštruktérske zručnosti a IT schopnosti rozvíjajú v LEGO krúžku prostredníctvom Lego Education Spike stavebníc a programovateľných robotov.

Plánom vzdelávací campus

Veľkou výhodou vzdelávania vo Futurum je určite aj to, že v jednej budove sídli so základnou školou aj bilingválne a IT gymnázium.

„Žiakom to umožňuje kontinuálne prejsť zo základnej na strednú školu. Naši veľkáči navštevujú menších žiakov dennodenne a pomáhajú im začleniť sa do našej Futurum rodiny. Zámerom je v budúcnosti k základnej škole a ku gymnáziu otvoriť aj materskú školu, čím by vznikol akýsi vzdelávací campus. Ďalším veľkým bonusom je to, že deti môžu byť v škole už od 6:30 až do 18:00 hodiny. Pre rodičov to znamená, že o ich deti je postarané počas celého dňa. Odpadáva domáca príprava, lebo všetko zvládne dieťa v škole,“ zdôrazňuje riaditeľka Lenka Takáčová, ktorá pripomína aj ďalšiu, pre rodičov budúcich žiakov, dôležitú informáciu:

„Základná škola Futurum umožňuje prestup žiakov do akéhokoľvek ročníka, vrátane ôsmeho, aj počas školského roka. Pedagógovia v základnej škole individuálnou formou pripravujú deti na ďalšie štúdium na našom anglickom bilingválnom a IT gymnáziu,“ hovorí riaditeľka školy, pričom zápis prváčikov, ale i žiakov akéhokoľvek ročníka, sa uskutoční 3. a 4. apríla 2024 od 14:00 hod.

Ďalšie informácie o škole sú dostupné na www.futurumkosice.sk.

Viac k témam: Školstvo, Základné školy
Zdroj: SITA.sk – Je možné zažiť budúcnosť? V prípade vzdelávania skúste Futurum © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hasiči zasahovali na sídlisku v Poprade, zo šiesteho poschodia vyskočil človek

Na mieste bolo osem hasičov s jedným kusom techniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *