Home / šport / Hokej / Ruskí hokejisti nedostanú sankcie za spievanie hymny po zisku zlatých medailí v Pjongčangu

Ruskí hokejisti nedostanú sankcie za spievanie hymny po zisku zlatých medailí v Pjongčangu

KANGNUNG 26. februára (WebNoviny.sk) – Ruskí hokejisti nebudú sankcionovaní zo strany Medzinárodného olympijského výboru (MOV) za to, že napriek zákazu spievali svoju národnú hymnu po zisku zlatých medailí na hokejovom turnaji zimných olympijských v Pjongčangu, kde sa predstavili pod hlavičkou Olympijskí športovci z Ruska. Vo finálovom dueli zdolali Nemecko 4:3 po predĺžení.

„Chápeme, že to bolo o vzrušení športovcov, ktorí získali zlaté medaily za mimoriadnych okolností,“ reagoval MOV v stanovisku pre agentúru AP. Ruskí hokejisti sa pred zápasom dohodli, že si zaspievajú svoju hymnu a spolu s krajanmi v hľadisku tak aj učinili. Záležitosť nebude mať vplyv na návrat zbornej na medzinárodnú scénu po uvalení trestov za doping pre ruských športovcov.

Do Ázie cestovalo 168 ruských športovcov, ale na základe rozhodnutia z 5. decembra 2017 mohli vystupovať len pod neutrálnou olympijskou vlajkou. Hoci MOV Rusov varoval, že ich bude pred a počas hier intenzívne kontrolovať, napriek tomu sa medzi ruskými športovcami objavili dva dopingové prípady z celkového počtu štyri.

Odporúčame:
Rusko sa dočkalo, ale iba 56 sekúnd chýbalo k senzácii, píšu médiá o olympijskom finále

Počas ZOH sa zástupcovia MOV vyjadrili o možnosti zrušenia trestu, aby Rusi mohli na záverečnom ceremoniáli niesť zástavu svojej vlasti, ale rokovania nepriniesli pozitívne rozhodnutie pre ruskú stranu. „Tieto dva dopingové prípady významne prispeli k verdiktu nezrušiť ruskú suspendáciu. Bol to kľúčový faktor,“ povedal Bach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
ZOH 2018 v Pjongčangu (finále – hokej): OŠR (Rusko) – Nemecko

Viac k témam: hokej, Rusko, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí hokejisti nedostanú sankcie za spievanie hymny po zisku zlatých medailí v Pjongčangu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fínsko chce čo najskôr vziať najväčšiu arénu v Helsinkách ruským oligarchom napojeným na Putina

Fínska metropola pre nemožnosť využívať halu prichádza ročne o viac ako 100 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *