Home / EKONOMIKA / Približne tretina Slovákov má záujem o inovatívne platby, prevyšuje aj európsky priemer

Približne tretina Slovákov má záujem o inovatívne platby, prevyšuje aj európsky priemer

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Viac ako 31 % Slovákov má záujem platiť bezkontaktne pomocou inteligentných hodiniek, náramkov, kľúčeniek a ďalších nositeľných zariadení. Slováci sa tak dostávajú nad európsky priemer. Ten je podľa aktuálnych zistení spoločnosti Mastercard na úrovni približne 24 %.

Klesli obavy z možného podvodu

Záujem Slovákov o inovatívne spôsoby platenia prevyšuje európsky priemer aj v oblasti online bankovníctva, či už na webových stránkach, alebo v mobilnej aplikácií. Dominuje tiež záujem o elektronické peňaženky, ktorým dáva podľa prieskumu prednosť 47 % Slovákov. Európsky priemer predstavuje 40 %.

Odporúčame:
Výhody finančných produktov pozná veľmi dobre len päť percent Slovákov

Do roku 2020 bude podľa predpovedí spoločnosti Mastercard až 62 % nositeľných zariadení obsahovať platobné funkcie. Popri stabilnom raste množstva bezkontaktných platieb totiž postupne miznú aj prekážky a obavy, ktoré bránili ich väčšiemu rozšíreniu. V poslednom čase bol v Európe zaznamenaný zásadný pokles obáv z možného podvodu, a to až o 24 %.

Bezkontaktné platby cez zariadenia

Jednotlivé európske banky spolupracujú so spoločnosťou Mastercard na uvedení ďalšej podoby bezkontaktných platieb. ABN AMRO je jednou z prvých bánk, ktoré umožňujú bezkontaktné platby prostredníctvom nositeľných zariadení prepojených s bežným účtom a v súčasnosti v Holandsku pripravuje skúšobnú prevádzku takýchto platieb. Banka spúšťa pilotný projekt pre 500 klientov rôznych vekových kategórií, ktorí si budú môcť vyskúšať, aké to je zaplatiť bezkontaktne pomocou prsteňa, hodiniek, náramku alebo kľúčenky.

“Slovensko patrí v platbách medzi inovatívne krajiny a je záujem bánk dozvedieť sa viac o platbách nositeľnými zariadeniami. Niektoré banky vydávajúce karty Mastercard sú už technicky pripravené, takže v spúšťaní im nebránia žiadne prekážky, “ vysvetlil Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko.

Viac k témam: Mastercard, prieskum, Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Približne tretina Slovákov má záujem o inovatívne platby, prevyšuje aj európsky priemer © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

PS vyzýva koalíciu na podporenie návrhu o zvýšení odvodovej odpočítateľnej položky, získa tým aj štát (video)

V súčasnosti maximálna výška zvýhodneného odvodového zaťaženia je stanovená na sumu 200 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *