Home / SLOVENSKO / E-schránka bude prehľadnejšia, pribudlo hromadné potvrdzovanie doručeniek

E-schránka bude prehľadnejšia, pribudlo hromadné potvrdzovanie doručeniek

BRATISLAVA 25. februára (WebNoviny.sk) – Na portáli slovensko.sk je dostupný upravený vizuál elektronickej schránky spolu s novou funkciou umožňujúcou hromadné preberanie notifikácií o doručení. Ako uviedla Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), navyše používatelia nájdu aj graficky výraznejšie upozornenie na termíny, kedy je posledný deň na potvrdenie doručenky či zaplatenie platobného príkazu.

Odporúčame:
Internetová závislosť nie je duševná porucha, príčiny sú iné

Využitím novej funkcie hromadného prevzatia doručeniek môžu teraz používatelia prevziať a autorizovať všetky prijaté notifikácie o doručení v schránke jednoduchšie. Potvrdenie je nutným krokom k prebratiu úradných rozhodnutí do vlastných rúk. Podľa agentúry to je dobrá správa najmä pre advokátov, exekútorov a pracovníkov väčších spoločností, ktorí denne potvrdzujú desiatky takýchto dokumentov.

Doteraz používatelia počas preberania doručeniek v e-schránkach museli zakaždým vypisovať svoj bezpečnostný osobný kód (BOK). V súčasnosti už všetky správy potvrdia naraz niekoľkými klikmi a zadaním BOK-u práve jeden raz. „Vyhoveli sme požiadavkám mnohých používateľov, ktorí nám po júlovom spustení vynovených elektronických schránok, spísali svoje pripomienky,“ dodal generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka.

Viac k témam: Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES, NASES, slovensko.sk
Zdroj: Webnoviny.sk – E-schránka bude prehľadnejšia, pribudlo hromadné potvrdzovanie doručeniek © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini odcestuje na pracovnú cestu do Česka, stretne sa s predstaviteľmi senátu aj prezidentom Pavlom

Súčasťou zahraničnej cesty bude aj kladenie vencov na Národnom pamätníku na Vítkove a položenie kytice k pamätnej tabuli Alexandra Dubčeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *