Home / SVET / Ukrajinská ekonomika vzrastie podľa vlády o päť percent, informoval o tom premiér Šmyhaľ

Ukrajinská ekonomika vzrastie podľa vlády o päť percent, informoval o tom premiér Šmyhaľ

4.3.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská vláda podľa jej predsedu Denysa Šmyhaľa očakáva, že hospodárstvo krajiny sa v tomto roku zväčší o päť percent. V minulom roku ukrajinský hrubý domáci produkt (HDP) posilnil o 5,6 percenta. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Minulý rok sme mali rast HDP na úrovni 5,6 percenta. V tomto roku očakávame posilnenie o 5 percent,“ povedal v pondelok na tlačovej konferencii Šmyhaľ.

„Samozrejme vzhľadom na stratu 30 percent územia a poškodenie ekonomiky a HDP ide o relatívne malý rast, ale ide o ukazovatele rastu. Pomáha nám to, okrem iného, pri financovaní armády a sociálnych dávok,“ dodal premiér.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská ekonomika
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská ekonomika vzrastie podľa vlády o päť percent, informoval o tom premiér Šmyhaľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Belgicko vyšetruje ruské zasahovanie do európskych volieb, De Croo potvrdil existenciu proruských sietí v niekoľkých krajinách

Belgické úrady podľa premiéra úzko spolupracujú s partnermi v Česku po tom, čo tam odhalili proruskú ovplyvňovaciu operáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *