Home / SVET / Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumenty

Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumenty

4.3.2024 (SITA.sk) – Hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany Ukrajiny (HUR) tvrdí, že spustilo kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany.

Ako referuje web news.sky.com s odvolaním sa na vyhlásenie HUR, kybernetickí špecialisti získali počas útoku prístup k „veľkému počtu dokumentov utajovaných služieb“ vrátane príkazov, správ a pokynov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Získané informácie nám umožňujú vytvoriť kompletnú štruktúru systému ruského ministerstva obrany a jeho jednotiek,“ uviedlo HUR na Telegrame. Doplnilo tiež, že analýza získaných údajov „pomohla identifikovať generálov, ďalších vysokopostavených riadiacich predstaviteľov“.

„Práca v ruskom kyberpriestore zameraná na zabránenie a paralyzovanie činnosti orgánov činných v trestnom konaní a predstaviteľov agresorského štátu zodpovedných za vojnu proti ukrajinskému ľudu pokračuje ďalej,“ dodalo GUR.

Počas vojny na Ukrajine stúpol počet kybernetických útokov a v súčasnosti sú bežným nástrojom, ktorý využívajú obe strany.

Viac k témam: Kybernetický útok, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci spustili kybernetický útok na ruské ministerstvo obrany, podľa Kyjeva získali tajné dokumenty © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Varšava varovala občanov, aby aktuálne necestovali do Izraela, Libanonu a na palestínske územia

Výstrahu Poľsko zverejnilo v čase hrozieb odvetného útoku Iránu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *