Home / SLOVENSKO / Žilinka nenesie zodpovednosť za zákony prijaté v parlamente, generálny prokurátor označil výzvu Kolíkovej za emotívnu

Žilinka nenesie zodpovednosť za zákony prijaté v parlamente, generálny prokurátor označil výzvu Kolíkovej za emotívnu

13.2.2024 (SITA.sk) – Generálny prokurátor SR nenesie žiadnu zodpovednosť za legislatívny proces v Národnej rade SR a zákony ňou prijaté.

Politické a emotívne výzvy

Šéf prokuratúry Maroš Žilinka tak na sociálnej sieti reagoval na výzvu opozičnej poslankyne Márie Kolíkovej (SaS), aby prijal zodpovednosť za následky koaličnej novely Trestného zákona. Žilinka v reakcii zdôraznil, že pri výkone funkcie a ochrane zákonnosti vždy postupoval a bude postupovať v súlade s platnými a účinnými právnymi normami.

Preto absenciu odbornej a vecnej argumentácie nenahrádzajte politickými a emotívnymi výzvami a zavádzajúcimi slovnými útokmi či obvineniami z nekonania generálneho prokurátora, ktoré sú v rozpore s realitou a ktoré znižujú vážnosť prokuratúry a generálneho prokurátora v očiach verejnosti,“ odkázal Žilinka Kolíkovej.

Nebol schopný vystúpiť v parlamente

Kolíková v utorok vyzvala generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby sa zodpovedne postavil k tomu, čo spáchal, keď nekonal vo veci novely Trestného zákona.

Keď všetci vidíme, aký je zlý tento zákon, tak po funuse sa hlási k ochrane obetí trestného činu. Ja sa pýtam, kde bol pán prokurátor?“ uviedla Kolíková s tým, že po tom, keď bol schválený zákon, prokurátor hlásil, že je ochrancom obetí trestných činov, no keď bolo potrebné vystúpiť v parlamente, nebol toho schopný.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Novela Trestného zákona
Zdroj: SITA.sk – Žilinka nenesie zodpovednosť za zákony prijaté v parlamente, generálny prokurátor označil výzvu Kolíkovej za emotívnu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo veku 88 rokov zomrel známy básnik, prozaik a scenárista Ján Navrátil

Trikrát získal cenu vydavateľstva Mladé letá, bol i laureátom Ceny Fraňa Kráľa za literárnu tvorbu pre mládež, ale i ďalších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *