Home / SVET / Na tavrijskom fronte na juhu Ukrajiny sa zvýšila intenzita bojov, Rusi podnikli stovky delostreleckých útokov

Na tavrijskom fronte na juhu Ukrajiny sa zvýšila intenzita bojov, Rusi podnikli stovky delostreleckých útokov

13.2.2024 (SITA.sk) – Intenzita bojových operácií na tavrijskom fronte na juhu Ukrajiny sa zvyšuje. Rusi počas uplynulého dňa podnikli viac ako 1 200 delostreleckých úderov, čo je najväčší počet od začiatku roka.

Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu veliteľa tavrijskej operačnej strategickej skupiny Oleksandra Tarnavského na komunikačnej platforme Telegram.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dodal, že ukrajinskí obrancovia na tavrijskom fronte v pondelok spôsobili Rusom najväčšie straty od začiatku roka a zabili 645 útočníkov.

Ukrajinské jednotky zároveň za uplynulý deň zničili alebo poškodili 41 kusov vojenskej techniky, a to päť tankov, 17 bojových obrnených vozidiel pechoty a osem delostreleckých systémov, desať automobilov a jeden kus špeciálnej techniky.

Okrem toho ukrajinské sily na tavrijskom fronte zničili muničný sklad a 280 dronov rôznych typov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Na tavrijskom fronte na juhu Ukrajiny sa zvýšila intenzita bojov, Rusi podnikli stovky delostreleckých útokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi zhodili na ukrajinské mesto Lyman dve 250-kilogramové bomby, úrady vyzvali obyvateľov na evakuáciu

Ruské bomby poškodili obytnú budovu, firmu a tri predajne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *