Home / SVET / Útok na sklad ropy v Charkove v dôsledku úniku paliva kontaminoval viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy

Útok na sklad ropy v Charkove v dôsledku úniku paliva kontaminoval viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy

13.2.2024 (SITA.sk) – Viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy bolo kontaminovaných v dôsledku úniku paliva spôsobeného ruským útokom na sklad ropy v meste Charkov v noci z piatka na sobotu. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Odkedy došlo k útoku na sklad ropy a došlo k úniku paliva, nastalo znečistenie veľkého územia. Podľa predbežných správ bolo viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy znečistených únikom nafty aj benzínu. V ropnom sklade bolo údajne uskladnených 3 800 ton paliva. Okrem znečistenia pôdy sa tieto ropné produkty vyliali aj do rieky Nemyšlia,“ povedal vedúci oddelenia vyšetrovania ukrajinskej polície v Charkovskej oblasti Serhij Bolvinov.

Polícia zvažuje začatie trestného stíhania podľa článku 441 ukrajinského trestného zákona týkajúceho sa ekocídy. Pri ruskom útoku dronmi v noci na sobotu prišlo o život najmenej 13 ukrajinských civilistov. Medzi obeťami sú aj tri deti vo veku od šesť mesiacov do sedem rokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkov, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Útok na sklad ropy v Charkove v dôsledku úniku paliva kontaminoval viac ako 10-tisíc metrov štvorcových pôdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi si pre nahrávku o strelách Taurus predvolali nemeckého veľvyslanca

Cez víkend nemecké úrady oznámili, že vyšetrujú nahrávku aj to, ako bolo možné, že ju zachytilo Rusko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *