Home / SVET / Americký diplomat vidí podobnosť medzi Putinovým rozhovorom s Carlsonom a komentármi ruského vodcu spred 16 rokov

Americký diplomat vidí podobnosť medzi Putinovým rozhovorom s Carlsonom a komentármi ruského vodcu spred 16 rokov

12.2.2024 (SITA.sk) – Niekdajšiemu americkému veľvyslancovi v Rusku Michaelovi McFaulovi pripomenulo vyhlásenie ruského vodcu Vladimira Putina o tom, že Moskva nemá záujem o napadnutie Poľska, Lotyšska ani inej krajiny, komentáre šéfa Kremľa spred 16 rokov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web news.sky.com, Putin v roku 2008 krátko po invázii do Gruzínska vyhlásil, že Rusko nemá v úmysle obsadiť ukrajinský polostrov Krym. McFaul pripomenul, že šesť rokov po tomto Putinovom vyhlásení Rusi obsadili Krym a rozpútali boje a separatistické vášne na východe Ukrajiny.

V rozhovore s americkým moderátorom Tuckerom Carlsonom Putin povedal, že v roku 2014 bolo Rusko „nútené vziať Krym pod svoju ochranu, pretože polostrov bol ohrozený“. Putin vo svojom rozhovore s Carlsonom zopakoval všetky známe naratívy ruskej propagandy, vrátane tých, ktoré súvisia s vojnou na Ukrajine. Putin zároveň v rozhovore obvinil Ukrajinu z neochoty rokovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská invázia, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Americký diplomat vidí podobnosť medzi Putinovým rozhovorom s Carlsonom a komentármi ruského vodcu spred 16 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zvolenie Trumpa za amerického prezidenta je jediná šanca na ukončenie vojny na Ukrajine, tvrdí Orbán

Maďarský premiér tiež naznačil, že znovuzvolenie Trumpa by pomohlo ukončiť konflikt aj v Pásme Gazy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *