Home / SLOVENSKO / Obete trestných činov musia mať pocit, že štátne orgány stoja na strane ochrany ich práv, vyhlásil Žilinka

Obete trestných činov musia mať pocit, že štátne orgány stoja na strane ochrany ich práv, vyhlásil Žilinka

12.2.2024 (SITA.sk) – Obete trestných činov, zvlášť tých proti životu, zdraviu a ľudskej dôstojnosti, musia mať pocit, že je tu právne prostredie, štátne orgány a iné subjekty pripravené im pomôcť, ktoré stoja na strane ochrany ich práv a slobôd, ako aj spravodlivosti. Na sociálnej sieti to napísal generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Generálny prokurátor už skôr zaslal list šéfovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu, v ktorom prezentoval svoje pripomienky ku koaličnej novele Trestného zákona. V tejto súvislosti Žilinka zdôraznil, že jeho „odborné a vecné legislatívne pripomienky boli uplatnené oficiálnym spôsobom a na mieste, ktoré zodpovedajú štádiu legislatívneho konania„. Doplnil však, že je vo výlučnej kompetencii poslancov Národnej rady SR, či a v akom rozsahu zohľadnia jeho pripomienky.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Novela Trestného zákona, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Obete trestných činov musia mať pocit, že štátne orgány stoja na strane ochrany ich práv, vyhlásil Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *