Home / EKONOMIKA / Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorých

Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorých

12.2.2024 (SITA.sk) – Zamestnanosť na Slovensku sa v priemere za celý minulý rok medziročne zvýšila len v štyroch z desiatich sledovaných odvetví. Konkrétne ide o oblasť informácií a komunikácie, ubytovania, v odvetví stavebníctva a v oblasti predaja a opravy motorových vozidiel. Informoval o tom Štatistický úrad SR.

Najviac vzrástol počet zamestnancov v informáciách a komunikácii o 2 %. Naopak najvýraznejšie poklesol počet ľudí vo veľkoobchode, o 2,8 %. V najväčšom zamestnávateľskom odvetví, v priemysle, zamestnanosť klesla najmenej, o 0,6 %.

Medziročný úbytok zamestnancov bol však evidovaný už piaty rok po sebe, pokles v minulom roku bol druhý najnižší. V dlhodobom porovnaní všetky sledované odvetvia zaznamenali rast zamestnanosti v roku 2017 a naopak, jej pokles v roku 2010.

Viac k témam: Priemysel, Sociálne, Stavebníctvo, Ubytovanie, Veľkoobchod, Zamestnanosť, Zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: SITA.sk – Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorých © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko zaostáva v mnohých cieľoch udržateľného rozvoja. Problematická je kvalita vzdelávania, výskum aj zelená ekonomika

K sedemnástim cieľom udržateľného rozvoja pristúpila Slovenská republika v roku 2015 v deklarácii OSN.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *