Home / SLOVENSKO / Pripravovanú obnovu obecného úradu v Selciach komplikujú lastovičky

Pripravovanú obnovu obecného úradu v Selciach komplikujú lastovičky

11.2.2024 (SITA.sk) – V obci Selce pripravili rekonštrukciu spoločného objektu, kde sídli obecný úrad aj kultúrny dom. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Daniel Hlinka, problémom pre realizáciu sú belorítky (vtáky z čeľade lastovičkovité, pozn. redakcie SITA), ktoré na budove hniezdia.

Financovať stavebné práce v predpokladanej výške viac ako 350-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) chcú z Environmentálneho fondu.

Predmetom zákazky je zvýšenie energetickej účinnosti budovy, ktorá bola postavená pred rokom 1980. Práce majú podľa vyhlásenej súťaže na dodávateľa prác obsahovať zateplenie obvodového plášťa, zateplenie stropných a strešných konštrukcií, výmenu okenných a dverných konštrukcií a modernizáciu vykurovania. O dodávateľovi má rozhodnúť najnižšia cena.

Predpokladané práce by nemali ovplyvniť prevádzku úradu. „Problém máme ale s požiadavkou Národného parku Nízke Tatry (NAPANT) v prípade belorítok, ktoré nám tam hniezdia. Dali nám termín, že to môžeme realizovať od 15. septembra do 15. marca. Musíme zabezpečiť 10 umelých hniezd, čo musíme zladiť aj s dodávateľom,“ popísal starosta s tým, že vykonávanie stavebných prác počas jesene a zimy nie je najvhodnejšie.

Viac k témam: Belorítka domová, Environmentálny fond, lastovičky, Rekonštrukcia, stavebné práce
Zdroj: SITA.sk – Pripravovanú obnovu obecného úradu v Selciach komplikujú lastovičky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pod Tatrami si pripomenú výročie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice viacerými akciami

V Spišskej Novej Vsi sa vo štvrtok od 18:00 uskutoční dvojhodinový Spomienkový koncert za Jána a Martinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *