Home / SLOVENSKO / Pre zosuv pôdy v mestskej časti Bytčica vyhlásili mimoriadnu situáciu (foto)

Pre zosuv pôdy v mestskej časti Bytčica vyhlásili mimoriadnu situáciu (foto)

10.2.2024 (SITA.sk) – V Žiline vyhlásili mimoriadnu situáciu pre zosuv pôdy v mestskej časti Bytčica. Mimoriadny stav je platný od piatka 9. februára od 18:00. Rozhodol o tom krízový štáb mesta.

Deformácia svahu

V dôsledku nepriemerných dažďových zrážok v uplynulých dňoch nastal výrazný zosuv pôdy v časti cesty III. triedy nad diaľničným privádzačom D1 Lietavská Lúčka – Žilina. Vzniklo tu riziko deformácie svahu a ďalšieho zosuvu pôdy na privádzač. Mesto upozornilo, že na miesto mimoriadnej udalosti platí zákaz vstupu.

Vedúci oddelenia krízového riadenia a bezpečnosti Mestského úradu v Žiline Lukáš Čerňava informoval, že danú lokalitu zabezpečili a cesta je neprejazdná.

Technické a stavebné opatrenia

„Počas nasledujúcich dní budeme realizovať všetky potrebné technické a stavebné opatrenia, aby sme zabránili ďalšiemu zosuvu v tomto úseku. Zabezpečíme prekrytie všetkých trhlín a prepadlín, ako aj ich následne vyplnenie zeminou, aby sme zamedzili premočeniu,“ uviedol Čerňava a ubezpečil, že budú postupovať na základe odporúčaní z odborného posúdenia.

Vyhlásenie mimoriadnej situácie umožňuje operatívne a efektívne vykonávať potrebné opatrenia a práce, aby mesto zamedzilo ďalšiemu zosunu pôdy. Samospráva bude verejnosť informovať o ďalších skutočnostiach.

Viac k témam: mimoriadny stav, Zosuv pôdy
Zdroj: SITA.sk – Pre zosuv pôdy v mestskej časti Bytčica vyhlásili mimoriadnu situáciu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *