Home / SLOVENSKO / V nitrianskej väznici sa obesil obvinený, má ísť o vraha z medializovaného prípadu

V nitrianskej väznici sa obesil obvinený, má ísť o vraha z medializovaného prípadu

9.2.2024 (SITA.sk) – V Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Nitra sa v stredu 7. februára obesil 36-ročný obvinený. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Monika Kacvinská. Podľa informácií televízie Markíza išlo o Jána M., ktorý bol obvinený z medializovanej vraždy Andrei B. z minulého roku.

„Napriek poskytnutej prvej pomoci zo strany personálu a následne privolanej rýchlej zdravotnej pomoci sa obvineného žiaľ nepodarilo oživiť. Tak, ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru,“ uviedla Kacvinská. Doplnila, že o samovražde obvineného bol vyrozumený dozorový prokurátor a príbuzní zosnulého.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie,“ dodala hovorkyńa.

Špecializovaný trestný súd vzal Jána M. obvineného z vraždy v Dubnici nad Váhom do väzby v júli 2023. Dôvodom bola obava z možného úteku obvineného, a tiež z prípadného pokračovania v trestnej činnosti. Obvinený bol stíhaný pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy spáchaný surovým spôsobom a so sexuálnym motívom.

Úkladná vražda sa stala 29. júna minulého roku v ranných hodinách pri novej cyklotrase v záhradkárskej oblasti Lieskovec v Dubnici nad Váhom. Obeťou bola 39-ročná Andrea B. z Novej Dubnice, ktorá na mieste podľahla početným sečným zraneniam. Páchateľa bezprostredne po čine zadržala polícia.

Viac k témam: hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže, Obesenie, obvinený, Samovražda, Väzeň, Väzenie, Vrah
Zdroj: SITA.sk – V nitrianskej väznici sa obesil obvinený, má ísť o vraha z medializovaného prípadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *