Home / SVET / Ruskú rafinériu Iľskij v Krasnodarskom kraji zachvátil požiar, pravdepodobne po útoku ukrajinského dronu (video)

Ruskú rafinériu Iľskij v Krasnodarskom kraji zachvátil požiar, pravdepodobne po útoku ukrajinského dronu (video)

9.2.2024 (SITA.sk) – Rafinériu Iľskij na juhu Ruska v Krasnodarskom kraji v noci na piatok zachvátil požiar. Pravdepodobne sa tak udialo v dôsledku útoku ukrajinského dronu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje nezávislý ruský telegramový kanál Astra. Operačné stredisko ruskej polície v okrese Severskij v Krasnodarskom kraji konštatovalo, že požiar vypukol zhruba o druhej v noci a v priebehu hodiny ho uhasili. Neskôr ruský telegramový kanál Shot uviedol, že požiar v rafinérii spôsobil útok dronu.

Explosion und Feuer: Drohnen griffen die #Ilskij-Ölraffinerie in der Region #Krasnodar an. #Russia

Die Ilskij-Ölraffinerie ist im Bezirk Sewerskij der Region Krasnodar in Brand geraten.Zuvor hörten die Anwohner eine Reihe von Explosionen und Geräusche von fliegenden Drohnen. pic.twitter.com/hT0gM0zip2— Boris Alexander Beissner (@boris_beissner) February 9, 2024

Viac k témam: Požiar, Ropná rafinéria, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronom
Zdroj: SITA.sk – Ruskú rafinériu Iľskij v Krasnodarskom kraji zachvátil požiar, pravdepodobne po útoku ukrajinského dronu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Európski ministri zahraničných vecí plánujú bojkot Orbánovho samitu v Budapešti, chcú vyslať jasný signál

Šéfovia diplomacií smerujú k zorganizovaniu svojho vlastného samitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *