Home / SVET / Putin presviedča Spojené štáty, aby prinútili Ukrajinu k rokovaniam. Prehra Ruska vo vojne nie je možná, tvrdí

Putin presviedča Spojené štáty, aby prinútili Ukrajinu k rokovaniam. Prehra Ruska vo vojne nie je možná, tvrdí

9.2.2024 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin využil rozhovor s bývalým moderátorom Fox News Tuckerom Carlsonom, aby vyzval Washington, nech akceptuje záujmy Moskvy a presvedčí Ukrajinu, aby si sadla na rokovania.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin zopakoval svoje tvrdenie, že jeho invázia na Ukrajinu, ktorú Kyjev a jeho spojenci označili za nevyprovokovaný akt agresie, bola nevyhnutná na ochranu rusky hovoriacich osôb na Ukrajine a na zabránenie tomu, aby táto krajina vstupom do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) predstavovala hrozbu pre Rusko.

Je to úloha Washingtonu

Putin poukázal na to, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol viesť rozhovory so súčasným ruským režimom. Šéf Kremľa argumentoval, že je na Washingtone, aby prestal dodávať Ukrajine zbrane a presvedčil Kyjev, ktorý nazval „satelitom USA“, aby začal rokovať.

„Nikdy sme neodmietli rokovania,“ povedal Putin.

„Mali by ste povedať súčasnému ukrajinskému vedeniu, aby prestalo a prišlo k rokovaciemu stolu.“

Obvinenia z útokov na iné krajiny odmieta

Putin varoval, že Západu sa nikdy nepodarí spôsobiť Rusku na Ukrajine „strategickú prehru“ a odmietol obvinenia, že Rusko spriada plány na útok na Poľsko alebo iné krajiny NATO.

Hovorca americkej Rady národnej bezpečnosti John Kirby sa ešte pred zverejnením Carlsonovho rozhovoru pokúsil minimalizovať jeho dopad, keď povedal: „Pamätajte, že počúvate Vladimira Putina. A nemali by ste brať ako nominálnu hodnotu čokoľvek, čo povie.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Hovorca americkej Rady národnej bezpečnosti, Rozhovor, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský vodca, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Washington, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Putin presviedča Spojené štáty, aby prinútili Ukrajinu k rokovaniam. Prehra Ruska vo vojne nie je možná, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spojené kráľovstvo uvalilo sankcie na ľudí vedúcich trestaneckú kolóniu, kde zomrel Navaľnyj

Štyridsaťsedemročný hlasný kritik Kremľa zomrel v arktickej trestaneckej kolónii v Charpe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *