Home / SVET / Ukrajinská bezpečnostná služba odhalila naprieč krajinou v troch oblastiach skrýše ruských zbraní a munície

Ukrajinská bezpečnostná služba odhalila naprieč krajinou v troch oblastiach skrýše ruských zbraní a munície

8.2.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) odhalila v rôznych regiónoch krajiny tri skrýše ruských zbraní a munície. SBU vo štvrtok uviedla, že skrýše našli v Kyjevskej, Vinnyckej a Zakarpatskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nachádzali sa v nich ruské granátomety, viac ako 15 kilogramov výbušnín s elektronickými detonátormi a automatické zbrane. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa SBU proruská militantná skupina nechala v skrýši v Kyjevskej oblasti zbrane proruským „sabotážnym skupinám“. Vyšetrovanie v Zakarpatskej oblasti ukázalo, že zbrane skladoval miestny muž odsúdený za nezákonné obchodovanie so zbraňami.

Muž pred zatknutím ukryl arzenál munície neďaleko miestneho kameňolomu. Posledná skrýša, ktorá bola vo Vinnyckej oblasti, patrila dílerovi zbraní, ktorý sa pokúsil predať ruský samopal Kalašnikov, viac ako tisíc nábojov a 12 granátov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská bezpečnostná služba odhalila naprieč krajinou v troch oblastiach skrýše ruských zbraní a munície © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva

Tisícky ľudí podpísali petíciu na podporu jeho kandidatúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *