Home / SVET / Protesty proti „zlovláde Roberta Fica“ budú aj za hranicami Slovenska. Transparenty ľudia zodvihnú v Prahe, Paríži aj Bruseli

Protesty proti „zlovláde Roberta Fica“ budú aj za hranicami Slovenska. Transparenty ľudia zodvihnú v Prahe, Paríži aj Bruseli

8.2.2024 (SITA.sk) – V zahraničí sa vo štvrtok uskutoční päť verejných občianskych zhromaždení Za spravodlivé Slovensko. Protest bude v Českej republike v Prahe, kde ho organizuje Pražská kaviareň pred veľvyslanectvom SR.

V Brne organizuje protest Brnenská kaviareň. Informoval o tom predseda Pražskej kaviarne a správca www.krajan.sk Andrej Probst. Ako ďalej uviedol, protest prebehne aj vo Francúzsku v Paríži a organizuje ho Parížska kaviareň. Občiansky protest bude aj v írskom Newbridge a tiež v Belgicku v Bruseli.

Ohýbanie trestného zákona

Pre nesúhlas s rušením Úradu špeciálnej prokuratúry a ohýbaním trestného zákona v prospech zlodejov a mafiánov budú prebiehať protesty aj vo viacerých slovenských mestách. Na v poradí siedmom občianskom proteste v Poprade vystúpia aj Zlatica Kušnírová a manželia Kuciakovci.

Protesty budú aj v týchto mestách

Ďalšie protesty budú v Banskej Štiavnici, Bardejove, Lučenci, Humennom, Námestove, Nových Zámkoch či v Pezinku. Protest avizuje tiež Prievidza, Rimavská Sobota, Spišská Nová Ves, Ružomberok, Trstená a Veľký Krtíš. Strana Demokrati vo štvrtok organizuje protest v Rožňave.

„Hovoriť budeme o ďalších krokoch, ktoré musíme ako občania žiadať pre lepšie a bezpečnejšie Slovensko. Zlovláda Roberta Fica zalepila oči spravodlivosti, aby si zabezpečila vlastný pokojný spánok, a preto musí okamžite skončiť,“ uviedli Demokrati.

Viac k témam: Brno, Brusel, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), kuciakovci, Newbridge, Paríž, Praha, Premiér Slovenskej republiky, Protesty, Za spravodlivé Slovensko, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Protesty proti „zlovláde Roberta Fica“ budú aj za hranicami Slovenska. Transparenty ľudia zodvihnú v Prahe, Paríži aj Bruseli © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva

Tisícky ľudí podpísali petíciu na podporu jeho kandidatúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *