Home / SLOVENSKO / Primátor Ružomberka nechce päťtisícový plat, navrhol jeho zníženie

Primátor Ružomberka nechce päťtisícový plat, navrhol jeho zníženie

7.2.2024 (SITA.sk) – Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň sa rozhodol pre nezvyčajný krok a mestskému zastupiteľstvu navrhol zníženie svojho mesačného platu o takmer 500 eur.

Mestskí poslanci na stredajšom rokovaní jeho návrh schválili, a tak Kubáňov aktuálny mesačný plat poklesne na 4 542 eur.

S poslancami našiel zhodu

Kubáň začínal vo funkcii s nástupným platom 4 665 eur, ktorý mu bol vyplácaný po schválení 20-percentného navýšenia základného platu poslancami na ustanovujúcom rokovaní zastupiteľstva.

Po tradičnej marcovej valorizácii primátorských a starostovských platov jeho mesačná mzda stúpla na súčasných 5 024 eur.

Na rokovanie mestského zastupiteľstva predložil návrh na redukciu navýšenia základného platu z 20 percent na 8,5 percenta. S poslancami v tomto smere našiel zhodu, a tak jeho mesačný príjem klesne na 4 542 eur.

Zrejme je prvým primátorom

„Nepamätám si v Ružomberku primátora, ktorý by prišiel s takýmto nápadom a kvitujem ho,“ poznamenal v krátkej diskusii poslanec Ján Kuráň.

Treba ešte doplniť, že po zverejnení výšky priemernej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve začiatkom marca plat primátora opätovne prepočítajú a mal by sa dostať približne na úroveň platu, s ktorým Kubáň na primátorskej stoličke v novembri 2022 začínal.

Viac k témam: Mestskí poslanci, Platy primátorov, Primátor, zníženie platu
Zdroj: SITA.sk – Primátor Ružomberka nechce päťtisícový plat, navrhol jeho zníženie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Brezno sa stále spamätáva z ničivej búrky, vzniknuté škody mesto odhaduje na státisíce eur

Ako informuje breznianska radnica na svojej webovej stránke, miestni si podobnú spúšť nepamätajú, už týždeň počítajú škody, ktoré spôsobila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *