Home / SVET / Lesné požiare v Čile pripravili o život najmenej 122 ľudí, ďalšie stovky sú nezvestné

Lesné požiare v Čile pripravili o život najmenej 122 ľudí, ďalšie stovky sú nezvestné

5.2.2024 (SITA.sk) – Lesné požiare v Čile si vyžiadali už najmenej 122 mŕtvych. Stovky ďalších však zostávajú nezvestné.

Oheň už niekoľko dní trápi stredné Čile. Požiare na okraji mesta Viña del Mar však k pondelku ráno oslabli. Ťažko zasiahnuté sú aj ďalšie mestá v regióne Valparaíso, a to Quilpé a Villa Alemana.

Od príbuzných vyzbierajú vzorky

Prezident krajiny Gabriel Boric v nedeľu povedal, že v oblasti oheň spálil najmenej 3 000 domov.

Riaditeľka čilskej súdnej lekárskej služby Marisol Prado uviedla, že mnohé telá obetí našli v zlom stave a sú ťažko identifikovateľné.

Forenzní pracovníci však budú zbierať vzorky genetického materiálu od ľudí, ktorí hlásia nezvestných príbuzných. Vo Viña del Mar je podľa tamojšej starostky Macareny Ripamonti najmenej 370 nezvestných.

Verejné budovy ako sklady

Školy a ďalšie verejné budovy vo Viña del Mar aj v hlavnom meste Santiago v súčasnosti slúžia ako sklady, kde ľuďom darujú vodu, potraviny, sviečky i lopaty.

Polícia vo Viña del Mar, Quilpé a Villa Alemana požiadala obyvateľov, ktorých nepostihli požiare, aby zostali doma a zjednodušili tak pohyb pohotovostných zložiek.

Viac k témam: lesné požiare v Čile
Zdroj: SITA.sk – Lesné požiare v Čile pripravili o život najmenej 122 ľudí, ďalšie stovky sú nezvestné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinskí piloti napredujú vo výcviku na stíhačkách F-16, inžinieri trénujú aj údery pomocou vysoko presných zbraní

Informácie poskytol hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *