Home / SLOVENSKO / Enterprise Investors predávajú podiel v JNT Group

Enterprise Investors predávajú podiel v JNT Group

5.2.2024 (SITA.sk) – Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), dnes oznámil plánovaný predaj svojho podielu v spoločnosti JNT Group (JNT), jednom z najväčších výrobcov, importérov a distribútorov vína v Poľsku. Podiel kupuje CEO spoločnosti Jakub Nowak, ktorý tak spolu so skupinou investorov vykoná transakciu vo forme manažérskeho odkupu (MBO). Po uzavretí transakcie sa J. Nowak stane majoritným akcionárom spoločnosti.

Hodnota transakcie nebola zverejnená;
Transakcia podlieha schváleniu protimonopolného úradu.

PEF VII získal spoločnosť JNT (pôvodne Jantoń) od rodiny zakladateľov v roku 2017. Na čele spoločnosti stál od začiatku Jakub Nowak, ktorý vo firme pôsobil od štartu svojej profesionálnej kariéry počas viac ako 20 rokov. Spolu s tímom EI vypracoval plán dynamického rastu spoločnosti JNT. Od zmeny vlastníkov spoločnosť neustále rástla a zvyšovala svoj podiel na poľskom trhu s vínom v porovnaní s konkurentmi. Dnes sa jej trhový podiel odhaduje na takmer 20 %.

Spoločnosť JNT dosiahla túto pozíciu investíciami do svojich výrobných kapacít a marketingu, ako aj akvizíciou značiek ako Grzaniec Galicyjski, Wino Makłowicz, Selekcja Makłowicz a Platinum Wines. Spoločnosť minulé leto takisto začala s medzinárodnou expanziou, keď sa jej výrobky objavili v maloobchodných sieťach v Rumunsku. V decembri spoločnosť JNT prevzala miestneho rumunského konkurenta, čím ďalej urýchlila svoj rast prostredníctvom akvizícií.

„Som rád, že JNT zostáva v rukách takého schopného manažéra, akým je Jakub Nowak. Jeho odborné znalosti trhu sú bezkonkurenčné a spoločnosť pozná do najmenšieho detailu. Jakub Nowak sa významne podieľal na doterajšom úspechu JNT a má najlepšie predpoklady na budovanie hodnoty spoločnosti do budúcnosti,“ zhrnul transakciu partner spoločnosti EI Sebastian Król, ktorý je zodpovedný za túto investíciu.

„Naša spolupráca s Enterprise Investors za posledných šesť rokov bola veľmi plodná a veľa nás naučila. Počas tohto obdobia sme nielen výrazne rástli a stali sa najväčším poľským výrobcom a distribútorom vína, ale zároveň sme profesionalizovali tím, výrazne zvýšili výrobné kapacity, optimalizovali produktové portfólio a úspešne dokončili domáce aj zahraničné akvizície. Naším ambicióznym plánom pre ďalšiu etapu rozvoja je, aby sa JNT stala najväčšou skupinou v Poľsku a vybudovala si silnú pozíciu na mnohých medzinárodných trhoch,“ komentoval Jakub Nowak, CEO spoločnosti JNT.

O spoločnosti Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť desať fondov. Fondy Enterprise Investors doteraz investovali 2,3 mld. eur do 155 spoločností a predali 139 spoločností. www.ei.com.pl/sk

Informačný servis

Viac k témam: Enterprise Investors, JNT Group, PR
Zdroj: SITA.sk – Enterprise Investors predávajú podiel v JNT Group © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KSK cez grantovú výzvu Terra Incognita podporí v tomto roku turistickú infraštruktúru vo výške viac ako 1,3 milióna eur

Podporené budú viaceré zaujímavé projekty, ktoré majú kultúrny a environmentálny význam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *