Home / SVET / Prezident Zelenskyj hovorí o resete a uvažuje o zmene v smerovaní vedenia krajiny

Prezident Zelenskyj hovorí o resete a uvažuje o zmene v smerovaní vedenia krajiny

5.2.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že „premýšľa“ o výmene hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl Valerija Zalužného a zmene v smerovaní vedenia krajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj to povedal v rozhovore pre taliansku televíziu Rai1.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenského počas rozhovoru požiadali, aby sa vyjadril k správam v médiách o možnom odvolaní Zalužného, na čo odvetil: „Keď o tom hovoríme, mám na mysli rotáciu viacerých vedúcich štátnych predstaviteľov, nielen v armádnom sektore. Uvažujem o tejto výmene, ale nemôžem povedať, že sme tu vymenili jedného človeka.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Ukrajinský líder poznamenal, že ak chce Kyjev vyhrať vojnu s Ruskom, musia sa všetci dívať rovnakým smerom a byť presvedčení o víťazstve. „Nesmieme zúfať ani sa vzdávať, musíme mať tú správnu pozitívnu energiu… Preto hovorím o resete, výmene… Mám na mysli niečo vážne, čo nie je len o jednej osobe, ale o smerovaní vedenia krajiny. Ide o ľudí, ktorí by mali viesť Ukrajinu. Samozrejme, potrebujeme reset, nový začiatok,“ skonštatoval Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj hovorí o resete a uvažuje o zmene v smerovaní vedenia krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva

Tisícky ľudí podpísali petíciu na podporu jeho kandidatúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *