Home / SVET / Pri útoku na Rusmi obsadené krymské letisko Belbek mohli byť podľa Ukrajincov zasiahnuté najmenej tri lietadlá

Pri útoku na Rusmi obsadené krymské letisko Belbek mohli byť podľa Ukrajincov zasiahnuté najmenej tri lietadlá

2.2.2024 (SITA.sk) – Pri stredajšom útoku na Rusmi okupovaný polostrov Krym mohli byť zasiahnuté minimálne tri ruské lietadlá. Ako referuje web Ukrajinská pravda, naznačil to hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat.

„Najlepším potvrdením sú, samozrejme, satelitné snímky, ktoré sú už dostupné na internete, kde je skutočne možné niečo vidieť,“ poznamenal Ihnat a dodal: „Ale ešte lepším potvrdením sú nekrológy v ruských spravodajských médiách a to, že sami priznávajú škodu a zverejňujú o nej informácie. Boli tam prinajmenšom tri lietadlá, pričom zahynulo niekoľko osôb.“

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinská armáda v stredu zaútočila na letisko Belbek. Podľa zdrojov z prostredia ukrajinských ozbrojených síl útok na letisko uskutočnený riadenými strelami dodanými západnými spojencami – buď britskými raketami Storm Shadow alebo francúzskymi raketami Scalp.

Ruské ministerstvo popieralo ukrajinský útok na letisko a tvrdilo, že zmarilo mohutný raketový útok na Krym. Zároveň tvrdilo, že úlomky ukrajinských rakiet údajne dopadli neďaleko spomenutého letiska Belbek.

Viac k témam: Krym, letisko Belbek, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Pri útoku na Rusmi obsadené krymské letisko Belbek mohli byť podľa Ukrajincov zasiahnuté najmenej tri lietadlá © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spojené kráľovstvo uvalilo sankcie na ľudí vedúcich trestaneckú kolóniu, kde zomrel Navaľnyj

Štyridsaťsedemročný hlasný kritik Kremľa zomrel v arktickej trestaneckej kolónii v Charpe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *