Home / SVET / Farmári s traktormi zablokovali hlavné cestné priechody na hraniciach s Belgickom a Holandskom

Farmári s traktormi zablokovali hlavné cestné priechody na hraniciach s Belgickom a Holandskom

2.2.2024 (SITA.sk) – Farmármi s traktormi zablokovali kľúčové cestné priechody na hraniciach medzi Belgickom a Holandskom. Je to ich najnovšia ukážka nesúhlasu s nízkymi zárobkami, rastúcimi nákladmi i byrokratickou záťažou.

Cesty blokujú hlavne belgickí farmári, ale k niektorým sa pridali aj ich holandskí kolegovia. Obmedzili diaľnice, ktoré sú dôležité pre nákladnú dopravu do významných prístavov v Antverpách a Rotterdame. Vo štvrtok protesty sprevádzal chaos, keď v Bruseli rozhnevaní farmári zapaľovali balíky sena a na policajtov hádzali vajíčka a petardy, zatiaľ čo sa neďaleko konal samit lídrov Európskej únie.

Zatiaľ čo na belgicko-holandskej hranici objavili zátarasy, v okolí Paríža a na ďalších miestach vo Francúzsku sa postupne strácajú po tom, ako francúzska vláda ponúkla opatrenia v objeme viac ako 400 miliónov eur.

V Nemecku však zákonodarcovia v piatok schválili zníženie dotácií na pohonné hmoty pre farmárov, čo tam vyvolalo rozhorčené protesty.

Viac k témam: Farmári, Protesty
Zdroj: SITA.sk – Farmári s traktormi zablokovali hlavné cestné priechody na hraniciach s Belgickom a Holandskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko utrpelo vo februári najväčšie priemerné denné straty od začiatku invázie na Ukrajinu, uviedlo britské ministerstvo obrany

Ruské priemerné straty podľa neho vo februári predstavovali 983 ľudí denne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *