Home / SVET / Rusko podľa Shappsa nesmie vyhrať vojnu, diktátorské režimy by v tom prípade mohli zaútočiť na Západ

Rusko podľa Shappsa nesmie vyhrať vojnu, diktátorské režimy by v tom prípade mohli zaútočiť na Západ

2.2.2024 (SITA.sk) – Západ podľa britského ministra obrany Granta Shappsa musí zabezpečiť, aby Rusko svoju vojnu na Ukrajine prehralo. V opačnom prípade riskuje, že ho napadnú diktátorské režimy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Režimy, ktoré neveria v demokraciu„, pozorujú vojnu na Ukrajine a mohli by začať útočiť na Západ, ak by dospeli k záveru, že „stráca energiu„, povedal Shapps pre denník The Telegraph. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Všetci to pozorujú – Iránci sa pozerajú. Stratili sme energiu, stratili sme vytrvalosť a odchádzame? Čína sa bude pozerať do Indo-Pacifiku, Severná Kórea sa bude pozerať. Je životne dôležité pre naše vlastné národné záujmy a rozhodne pre západný civilizovaný svet, aby bola Ukrajina úspešná pri obrane svojej krajiny,“ povedal šéf britského rezortu diplomacie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britský minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko podľa Shappsa nesmie vyhrať vojnu, diktátorské režimy by v tom prípade mohli zaútočiť na Západ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *