Home / SVET / Rusko na východnom brehu Dnipra sústredilo viac ako 70-tisíc vojakov, obrnené vozidlá si však šetrí na protiútok

Rusko na východnom brehu Dnipra sústredilo viac ako 70-tisíc vojakov, obrnené vozidlá si však šetrí na protiútok

2.2.2024 (SITA.sk) – Kyjev odhaduje, že ruská armáda na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej a Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny sústredila viac ako 70-tisíc vojakov. Povedala to v piatok hovorkyňa južného operačného veliteľstva ukrajinskej armády Natalia Humeňuková. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Humeňukovej však majú Rusi pri svojich útočných operáciách v Chersonskej a Záporožskej oblasti až 70-percentné straty, a to pri akýchkoľvek útočných formáciách.

Nepriateľ pri týchto útokoch stále málo používa obrnené vozidlá, šetrí si ich na náš väčší protiútok,“ dodala Humeňuková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, ruská amáda, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Rusko na východnom brehu Dnipra sústredilo viac ako 70-tisíc vojakov, obrnené vozidlá si však šetrí na protiútok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *