Home / SLOVENSKO / Úspech SkyToll v Nemecku: stojí pri kúpe globálnej firmy VITRONIC

Úspech SkyToll v Nemecku: stojí pri kúpe globálnej firmy VITRONIC

2.2.2024 (SITA.sk) – SkyToll, ktorý sa podieľa na dodávke a prevádzke systémov pre spoplatnenie dopravnej infraštruktúry na Slovensku, v Českej republike alebo v Slovinsku, stojí pri významnej investícii. Jeho materský ITIS Holding kupuje globálneho lídra v oblasti inteligentných technológií pre dopravu a automatizáciu, nemeckú spoločnosť VITRONIC.

ITIS Holding zastrešuje aktivity skupiny PPF v oblasti investícií do inteligentnej dopravnej infraštruktúry. VITRONIC, jeden z lídrov v oblasti technológií pre dopravu so sídlom vo Wiesbadene, pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta. Spoločnosť zamestnáva približne 1 400 pracovníkov na piatich kontinentoch.

VITRONIC je uznávaným dodávateľom riešení pre výber mýta a vynucovanie povinnosti úhrady mýta a dodržiavania dopravných predpisov (tzv. enforcement), technológií pre budovanie inteligentných miest a pokročilých riešení pre automatizáciu v rôznych priemyselných odvetviach. V roku 2022 prekročil obrat VITRONIC 208 miliónov eur.

Spojenie VITRONIC pod jednu strechu so SkyToll, ktorý má renomé odborníka na komplexný návrh schém spoplatnenia dopravnej infraštruktúry i dlhoročné skúsenosti s bezchybnou systémovou integráciou, vytvára potenciál pre realizáciu významných projektov po celom svete.

„Spoločne pokrývame celý reťazec od inteligentnej dopravnej infraštruktúry a jej spoplatnenia, cez bezpečnosť cestnej premávky až po automatizáciu. Sme pripravení podporovať rast a úspech VITRONIC-u, poskytovať pokročilé riešenia a špičkové služby na celosvetovej úrovni,“ uviedol Matej Okáli, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ITIS Holding.

S aktivitami v Európe a pobočkami v Singapure a Indii ponúka SkyToll zákazníkom efektívne systémy na spoplatnenie jazdy nákladných vozidiel aj moderné, inovatívne riešenie pre spoplatnenie jazdy osobných vozidiel. SkyToll navrhuje systémy pre mestské aglomerácie, ktoré pomáhajú riadiť dopravu a obmedzovať negatívne vplyvy dopravy.

Dokončenie transakcie je podmienené schválením protimonopolných úradov v Nemecku a ďalších relevantných krajinách. Finančné detaily transakcie neboli zverejnené.

Informačný servis

Viac k témam: Dopravná infraštruktúra, PR
Zdroj: SITA.sk – Úspech SkyToll v Nemecku: stojí pri kúpe globálnej firmy VITRONIC © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *